Profile
Profile
Photos
Map
Reviews
Related Listing
 • Hotel Młyn mieści się w zaadaptowanym budynku młyna solnego z początku XX wieku. Młyn został zbudowany w 1902 roku, a jego właścicielem był Lejb Stern. Powodem budowy była ostra walka konkurencyjna pomiędzy dostawcą soli do byłego zaboru rosyjskiego J. Bałaszem (posiadał własny młyn solny), a wspomnianym już Lejbem Sternem, który posiadał od 1885 roku wyłączną sprzedaż soli ciechocińskiej w kraju.

  Lejb Stern do swego młyna sprowadzał sól w stanie surowym z Teodozji na Krymie. Sól była transportowana okrętami do Gdańska, a stamtąd berlinkami (tratwami towarowymi) do Włocławka. Sprowadzana sól była oczyszczana, suszona i następnie mielona na różne gatunki.

  Młyn zatrudniał kilkunastu robotników, a produkcja dzienna wynosiła średnio 2 wagony, czyli ok. 30 000 kg. Walka konkurencyjna między młynami trwała do 1909 roku i przyczyniła się do obniżenia cen soli w kraju. W 1908 roku Stern wydzierżawił młyn solny firmie holenderskiej, która prowadziła przedsiębiorstwo do 1914 roku.

  Młyn działał do lat 80-tych. W latach 90-tych w większości pusty popadał w zaniedbanie. Od początku 2000 r. prowadzone były prace rewitalizacji budynku, które ukończono w grudniu 2002 r.

  Poniżej galeria zdjęć z prac odbudowy młyna oraz adaptacji budynku do stanu obecnego.

 • No Records Found

  Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.

  Google Map Not Loaded

  Sorry, unable to load Google Maps API.

 • Leave a Review

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *